четвер, 27 квітня 2017 р.


До вашої уваги – інформація  про  користь  щоденного  читання книг для інтелектуального та духовного збагачення.
Дану інформацію можна використати у роботі з відвідувачами бібліотек будь-якого віку. Адже читання  для розуму – те саме, що й фізичні вправи для тіла.

Десять  переваг  читання
1. Розумова стимуляція. 
Під час і багатьох досліджень було доведено, що постійна стимуляція мозку, чим є читання, знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера і деменції. Так само, як і будь-якому м'язу людського тіла, мозку, аби залишатися здоровим, необхідне тренування.
2. Зниження стресу. 
Неважливо, якого стресу ви зазнаєте на роботі, вдома або деінде, адже як тільки ви берете до рук книгу і занурюєтеся в іс­торію, він одразу зникає, напруження зменшується, тіло розслабляється.
3. Знання. 
Хоч би що ви читали, ви все одно здобуваєте нові знання, і що більше тих знань, то ви більше готові протистояти будь-яким перешкодам.
4. Розширення словникового запасу. 
Якщо ви багато читаєте, зростає ваш словниковий запас. А це, у свою чергу, сприяє більшій упевненості в собі та кар'єрним можливостям. До того ж ви черпаєте слова не тільки з рідної, а й з іноземних мов, що ста­вить вас іще на щабель вище.
5. Поліпшення пам'яті. 
Читаючи книгу, ви за­пам'ятовуєте неймовірну кількість усіляких деталей. Ця нова інформація нашаровується на на­явну і формує нові зв'язки, завдяки чому запам'ято­вується ще краще.
6. Розвиток аналітичних здібностей. 
Чи доводилося вам читати детектив і розгадувати головну таємницю ще до закінчення книги? Якщо так, то ви , застосували критичне й аналітичне мислення, прийнявши і відсортувавши всі наявні факти і припущення. Аналітичні здібнос­ті застосовуються і тоді, коли ми оці­нюємо книжку в цілому: сюжет, персонажів, і далі можемо її обговорювати з іншими, обґрунтовуючи свою думку.
7. Посилення концентрації. 
В сучасному безмежному Інтернет-просторі з величезними обсягами інформації увага скоріше розсіюється, ніж фокусується. Це, у свою чергу, підвищує рівень стресу і знижує продуктивність. Коли ж ми читаємо книгу, то вся наша увага зосереджується на історії, все зовнішнє відходить на другий план. Спробуйте почитати 15-20 хвилин перед роботою - і, прийшовши в офіс, ви здивуєтесь рівню своєї концентрації.

Це відбува­ється паралельно з розширенням словникового запасу. Добре написаний чужий текст впливає і на ваш власний, що, врешті-решт, формує стиль, смак і стає звичкою. Так само, як музиканти піддаються впливу один одного або художники використовують техніки відомих майстрів, так само і письменники вчать писати кожного з нас.
9. Заспокоєння. 
Вже в той момент, коли берете до рук книгу, ви заспокоюєтеся і розслабляєтеся. Під час читання деяких текстів навіть може знижуватися артеріальний тиск, не кажучи вже про те, що читання книг із саморозвитку допомагає вирішувати конкретні проблеми.
10. Розвага. 
Книги вдома, книги в Мережі, книги в бібліотеці. Різноманітність сюжетів, жанрів, форматів. З книгами джерело розваг не закінчу­ється ніколи. І воно завжди доступне.

Опубліковано на Yakaboo.ua з посиланням на Lifehack.

Режим доступу: http://litgazeta.com.ua/articles/10-perevag-chytannya-chomu-korysno-chytaty-knygy-shhodnya

Немає коментарів:

Дописати коментар