понеділок, 2 червня 2025 р.

 З обласного вебінару професійного спілкування

 

Ефективність і результативність діяльності

спеціалізованих бібліотек для дітей

 як вимірювання їх соціального впливу у громадах

(продовження)




Бібліотеки для дітей видимі у віртуальному просторі через 5 сайтів, 9 блогів, сторінки у соціальних мережах: Фейсбук – 19, Ютуб – 9, Інстаграм – 2, ТікТок – 1.

Ілюстрацією бібліотечної присутності у віртуальному полі має бути наведена кількість публікацій, фото, відеороликів у щорічних інформаційно-аналітичних звітах, інформаційних бюлетенях, пам’ятках, буклетах, презентаціях тощо.

 

Дитячі бібліотекарі мають завжди пам’ятати, що дитяча аудиторія постійно змінюється, тому необхідно регулярно оновлювати підходи в організації роботи з користувачами-дітьми, розширенні спектра бібліотечних послуг та їх реклами.


Не забувати підтримувати партнерство з державними установами, громадськими організаціями, структурами. Також не зайве нагадати, що кожна місцева влада має свої пріоритети. Завдання дитячих бібліотек продемонструвати, як вони сприяють досягненню таких цілей. Наприклад, допомога переміщеним особам, або надання приміщення бібліотеки як платформи для культурних обмінів, різноманітних заходів, зокрема, зустрічей, презентацій, конкурсів, виставок, кінопоказів тощо.

До звітів перед владою і громадою варто додавати історії реальних користувачів; відгуки від партнерських організацій з описом співпраці, що допомогла їм ефективніше надавати свої послуги. Це продемонструє, що бібліотека це – надійний партнер і учасник місцевої спільноти. Адже доведено, що організації, які систематично вимірюють і демонструють свій соціальний вплив, мають більше шансів на партнерство, гранти та підтримку громад.




Немає коментарів:

Дописати коментар