середа, 11 липня 2018 р.

Дослідження  популярних  дитячих  книг  у  Європі

Продовжуємо розпочату тему у минулому пості. Думаємо, що у бібліотеках знайдеться немало творів, зазначених у Списку за результатами дослідження. Багато книг зі Списку представлено в Інтернеті і відомих, і не відомих, з якими варто познайомитись і бібліотекарям, і користувачам. Добре було б розробити заходи будь-якого формату про найулюбленіші книги дітвори Європи.
Як приклад - цікаві факти про окремі книги та їх авторів, які можна використати при проведенні заходів. 

® У 1979 році ухвалою  Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури  трилогію «Тореадори з Васюківки» внесено до «Особливого почесного списку Ганса Крістіана Андерсена»  (Special Hans Christian Andersen Honor List) як один із найвидатніших творів сучасної дитячої літератури.
® У 2004 році у видавництві «А-­БА-­БА-­ГА­-ЛА­-МА-ГА» з'явилася нова, виправлена редакція книги, де автор вилучив ідеологічні радянські нашарування, деякі застарілі деталі незрозумілі сучасному читачеві та додав нові сюжетні лінії.
®  «Тореадорів з Васюківки» перекладено більше як 20-ма мовами.
®  Книгу включено до шкільної програми з літератури.


®   Перший  роман  серії «Гаррі Поттер» опубліковано  30 червня  1997  року видавництвом «Блумсбері Паблішинґ» у  Лондоні. 
®   У 1999  році на основі роману знято однойменний художній фільм.
® Станом на серпень  2007  року книга займала друге місце у списку бестселерів  усіх часів серед творів художньої літератури нерелігійної та неполітичної тематики (поступаючись лише  «Дону Кіхоту»  Мігеля де Сервантеса).
® Українською мовою роман було перекладено  Віктором Морозовим і опубліковано видавництвом  «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»  13 квітня  2002року.

®  Книга «Маленький принц»  написана у 1942 році, у  Нью-Йорку Антуаном Марі Жан-Батистом Роже де Сент-Екзюпері – таке повне ім’я письменника.
®  Вперше книгу опубліковано  у 1943  році, у  США,  видавництвом «Reynal & Hitchcock» (спочатку англійською, потім французькою мовами).
®  Перше французьке видання здійснено видавництвом «Editions Gallimard» у 1946 року.
®  «Дитяча» казка Екзюпері мудра і людяна. А її автор не тільки поет, але і філософ. Малюнки до книги виконані самим автором, й не менш славні, ніж сама книга. Важливо, що це не просто ілюстрації, а органічна частина твору в цілому: сам автор і герої казки весь час посилаються на малюнки і навіть сперечаються про них.
®  «Маленький принц»  перекладено на 100 мов світу. Навіть книги про Гаррі Поттера не відібрали у «Маленького принца» третє місце з продажу в світі – після  Біблії  та  «Капіталу»  К. Маркса.
®   Книга розійшлася на цитати, найвідоміша з яких: «Ти у відповіді за тих, кого приручив».

®   У 2000 році на честь 100-річчя з дня народження письменника, уродженця м. Ліон (Франція), створено скульптурну композицію з його «дитинчам» за плечима.


®  У місті  Дніпро (Україна), у  Парку Лазаря Глоби, у 2002 році, з’явився пам'ятник-фонтан Маленькому Принцу та його самотній планеті.  

 

                                           

                                            
Немає коментарів:

Дописати коментар