вівторок, 29 грудня 2020 р.

четвер, 24 грудня 2020 р.

Актуальна  тема

 Організація  надання  бібліотечних  послуг

в  умовах  об’єднаних  територіальних  громад

Шановні  колеги!

Пропонуємо скористатися інформаційними джерелами щодо зазначеної теми.

 

1. Довідник «Сучасна публічна бібліотека від А до Я» – перше в Україні видання, що містить систематизовану інформацію про організацію роботи публічної бібліотеки, зокрема в об’єднаній територіальній громаді. https://elib.nlu.org.ua/object.html?id=11267

 

Адресовано представникам органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад, які відповідають за надання населенню культурних послуг, керівникам бібліотек, бібліотекам – методичним центрам, фахівцям бібліотечної справи.

 

2. «Рекомендації щодо організації надання бібліотечних послуг в умовах об’єднаних територіальних громад» Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого   http://ounb.km.ua/biblio/actual_otg.pdf

 

четвер, 17 грудня 2020 р.

Блогу  5  років




16 грудня 2020 року 

блог «Фаховий MESSAGE»

Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей

ім. Т. Г. Шевченка

відзначив перший ювілей !

                                         

Щиро вітаємо усіх друзів  і  прихильників з цією подією !

5 років  задоволення  від –

безперервного  професійного  вдосконалення,

ефективності  та  динамічності,  що  орієнтовані  на  результат!

  

5 років, на перший погляд, це – небагато. Але за цей час ми оперативно займались пошуком, аналізом, виокремленням важливої та креативної професійної інформації для постів нашого Блогу.

Пригадуємо, як на початку були деякі сумніви щодо необхідності у створенні Блогу, бо є Інтернет. І тому, можливо, така робота буде зайвою. Та пані директорка нашого закладу, Таїса Сергіївна, переконала нас у зворотному – адже Блог може стати майданчиком для спілкування, якщо, навіть, і заочного. Через невеликий проміжок часу ми переконались у цьому твердженні, переглядаючи статистику Блогу, яка вказувала на поступове зростання кількості його відвідувачів із різних країв.

 


         На сьогодні, Блог
«Фаховий MESSAGE» має 17,7 тис. переглядів, аудиторія з 14-ти країн світу.

Усі ці роки підтримка і довіра прихильників допомогла нам створити 411  постів.

Ми висловлюємо Вам повагу за те, що приєднуєтесь та оцінюєте (впевнені, і наслідуєте) принципи роботи, що висвітлюємо. Найкращим підтвердженням є думки наших колег з дитячих бібліотек області у відповідях на 5 питань «Анкети щодо функціонування нашого Блогу» (14.12.2020 р.)

Так, ми дізналися, що 58,8% фахівців «заходять» на «Фаховий MESSAGE» раз на тиждень;  29,4% – раз в місяць;  11,8% - інколи.

Мета відвідування Блогу більшості респондентів – дізнатись про щось нове (88,2%) та як працюють їхні колеги (70,6%). Гортаючи пости Блогу, 41,2% опитаних підвищують свою самоосвіту.

На питання щодо використання різнопланової інформації Блогу у роботі своїх бібліотек, ствердно відповіли 94,1%. Що ж саме зацікавило бібліотекарів? Насамперед, це: методичні поради стосовно планування, діяльності бібліотек за рік та під час карантину (64,7%); цікаві форми масових заходів, інформація про сучасних письменників та серія видань «Ювіляри року», «Як бібліотекам досягти успіху у новому цифровому світі?» (35,3%); розповіді про різноманітні конкурси для дітей, творчі роботи переможців та представлення їх своїм читачам (17,6%). 47,1% колег користуються різними матеріалами, як зазначено в одній анкеті «з кожної публікації взяла щось для своєї бібліотеки».

Усіх учасників анкетування влаштовує нинішній формат Блогу. «Коротко, конкретно, своєчасно», – так написали в одній з анкет. 

Були й пропозиції.

-      «Хочеться щоб відновили сторінку «Враження  від…». На сторінці «On-line   порадник», не так сприймається».

Відповідаємо. На жаль, через технічні причини, відновити сторінку неможливо. Розуміємо, що сторінка «On-line порада» вміщує в собі 2 сторінки одразу і тому не дуже зручно читати опубліковані в перемішку різні статті про…  і  пости «бібліотечні терміни».

-      «Скористалася б матеріалами про послідовність дій при реорганізації  бібліотек  та формуванні нової мережі  ОТГ».

Відповідаємо. У найближчому пості надамо інформаційні джерела.

 

Дякуємо усім за відгуки, розуміння і підтримку!

Пишіть, коментуйте, запитуйте.

І наостанок.

У японській філософії є таке поняття «кайдзен» – «неухильне поліпшення», що означає не зупинятися на досягнутому.

Будемо прагнути і далі розвиватися,

випереджаючи вимоги бібліотечних користувачів!


Бажаємо усім бути на хвилі бібліотечного професіоналізму!