вівторок, 7 квітня 2020 р.

Дитячі  бібліотеки  області    2019

ЦБД ім. Ю. Гагаріна,
Олександрійська МЦБС

Фахівці закладу успішно працювали під девізом «Бібліотека – це максимальна доступність, сучасність та відкритість». 
Поставленій меті сприяли: бібліотечні цільові програми – «Надаємо крила», «Я – громадянин, я – патріот, я – житель свого міста», «Бібліомістечко – дитячий простір», «Канікули з КНИГОЮ» «Дитяча вітальня «Капітошка»; проєкти«Платформа 3-Д: добра, довіри, досвіду» (за підтримки Міжнародної організації з міграції та фінансування Євросоюзу), «Корекційно-розвиваюча студія «Сонячні зайчики» (у рамках програми «Активні громадяни» за підтримки Британською Радою в Україні); участь бібліотеки у фестивалі «Українське дитяче кіно» (компанія «Артхаус Трафік», за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Фестивалю фільмів для дітей та підлітків «Чілдрен кінофест»); Європейський Тиждень Коду; плідні стосунки з 30-ма партнерами різних організацій та установ міста; культурно-інформаційні зони бібліотеки: народознавчий куточок «Бабусина світлиця»; «Інформаційна планета «КОМП'ЮТЕРІЯ»; дитяча вітальня «КАПІТОШКА» з наданням сервісних послуг – «Бібліо-гувернер», «Бібліо-ГПДешка», «Релакс»; ігрові майданчики «Kinekt-площадка» та «Казковий дворик»; фотозона «Бібліотека в об’єктиві», виставки творчих робіт.

                         

Крім користувачів міста, бібліотеку відвідували школярі селищ Олександрійське, Мартоіванівка, Пантаївка, Перемога. Зокрема, під час, вже традиційного, Тижня бібліотеки «Бібліотек@: знай, мрій, твори!». Програма була насичена різноманітними цікавими заходами, що дуже сподобались дітям. Як результат, 25% відвідувачів Тижня стали читачами бібліотеки.
Загалом, бібліотекою проведено 362 масових заходи щодо розширення розвитку читання та світогляду юних користувачів різних вікових і соціальних груп.
Наведемо окремі приклади.
Історична та сучасна доля України та краю висвітлювалась у: козацькому квесті «Пропала булава»; літтревелі в минуле «Крути: бій за майбутнє»; патріотично-ігровому пазлі  «Соборна мати Україна – одна для всіх, для всіх єдина»; прайм-таймі «Відроджена святиня – знамено України»; історичному віражі «Під палючим сонцем Афгану»; мовній каруселі «Барвінкове розмаїття – мови рідної суцвіття»; краєзнавчому трамвайчику «Кіровоградщина: дорога довжиною у 80 років»; батлі цікавих фактів «Олександрія – моє минуле та моє майбутнє»; бібліозануренні «Любов до Олександрії через таємниці сторінок»; віртуальному маршруті «Мій отчий край – земля моя у росах»; виставці дитячого малюнку «Олександрійська веселка» тощо.

Літературно-мистецьким подіям року присвячувались: літературно-музичний ранок «Ім’я таке просте – ТАРАС, а велич і душа глибинна»; книжковий карнавал «Країна Мумі-Тролів»; Гоголівська містерія «Чудеса села Диканьки»; детективна гр@ «Таємниці генія з Бейкер-стріт»;  літературна скарбничка «Отакі на світі письменники, отакі українці»; краєзнавча  імпреза  «Літературний  пікнік». Читачі були у захваті цикл зустрічей із сучасними українськими дитячими письменниками І. Андрусяком, Л. Ворониною, С. Дерманським, О. Чаклуном. 
Корисною для відвідувачів була інформація про навколишній світ і людину в ньому під час: валеологічного діалогу «Про здоров'я дбати – гарний настрій мати»; екологічних – набату «Чорнобиль. Чорна хмара. Чорний біль…», бумерангу «Послухай музику землі, пізнай навколишню природу», круїзу «Дива й таємниці планети Земля»; космо-туру  «Зіркове небо нас таємницями манить».  
Комп’ютерній грамотності та безпечній роботі в Інтернет-мережі навчились понад 200 користувачів. Заняття вибудовувались у форматі: екскурсій «Гід в країні Комп'ютошки», театралізованих бібліотечних уроків, майстер-класів, он-лайн мандрівок, навчальних тренінгів, вуличної бібліотечної акції «Будь медіа грамотним!», інформаційної медіа мозаїки тощо. 
    У нагоді стала і Подія CodeFast 2.0 «Грай та програмуй», учасники якої – учні молодшої шкільної ланки – займались складанням та програмуванням робота за допомогою конструктора LEGO BOOST та сайту Code Combat.com, вчилися писати свої програми виключно з уяви, для керування героєм гри. 
«Школа Робототехніки та 3D технологій» орієнтовувала дітей від 7-ми до 15-ти років на: розвиток логічного мислення; творчі здібності у робототехніці; сучасні 3D технології, зокрема, 3D моделювання об'ємних фігур за допомогою програми 3ds Max та друку підготовлених проектів на 3D принтері. У цьому дітворі допомагали спеціалізована кімната з кібернетичною командою роботів, майстерня, обладнана 3D принтером, комп’ютером-моноблоком, 3D сканером, 3D ручками та іншими необхідними речами. У «Школі», протягом звітного періоду, відбулось близько 100-а занять.

Адаптації та інтегруванню у суспільство дітей з фізичними та психічними вадами допомагали 156 заходів для 114-ти дітей проєкту  «Корекційно-розвиваючої студії «Сонячні зайчики». Діти мали змогу побувати на заняттях з психологом, творчих майстер-класах; взяти участь у голосних читаннях, пізнавально-розважальних та інтерактивних іграх, тренінгах; переглянути лялькові вистави. Запам’ятались благодійні акції під гаслом «Дитяча країна милосердя», міські інклюзивні фестивалі «Повір у себе: свято творчості та таланту»;

конкурс «Особлива весна», за участі дівчаток з особливими потребами, що відбувся завдяки ініціативі Громадської організації «Матерів дітей-інвалідів та інвалідів Олександрії «Серце матері» та працівникам бібліотеки.
Цикл бібліотечних заходів літнього дозвілля «На книжкових вітрилах – у веселе літо» пропонував дітям: недільний балаганчик, літературне асорті, казковий каламбур, бібліопотяг, книжковий карнавал, бібліомайданс, літературно-музичний колаж тощо. Протягом функціонування шкільних таборів бібліотекарями проведено 57 заходів, які відвідали 1,2 тис. дітей.
Із задоволенням користувачі займались у 5-ти читацьких об’єднаннях бібліотеки: клубах «Чомучки», «Панночка», «Оберіг»; гуртку «Смайлик»; літературно-ігровій студії «Дивограй», «Школі робототехніки та 3D технологій».
З метою збільшення фінансування на потреби закладу здійснювались альтернативні заходи. Зокрема, це надання додаткових платних послуг, за рахунок яких (18,2 тис. грн) було здійснено передплату періодичних видань, поповнення книжкового фонду, придбання бібтехніки, оплата Інтернет-зв’язку, ремонт приміщення тощо.
Зміцнилась і матеріально-технічна база бібліотеки. Придбано різноманітні сучасні інформаційно-технічні засоби, меблі та інші необхідні речі. Це – комп’ютер, планшет, акустична система, телевізор, навушники, базовий набір LEGO, роботи, ручки 3D, 3D принтер, 3D сканер, конструктор «Будівник-2», тактильне пано, кулер для води, крісла-м'ячі, пуфи дитячі, столи, стільці, іграшки, речі українського побуту, карнавальні костюми.
Про все цікаве та яскраве, що відбувалось у бібліотеці, розповідалось у мас-медіа, на бібліотечних веб-сайті, блогах «Інтернет-мишенята», «Друзі наші менші» та соціальних мережахYouTube, Фейсбук, акаунті «Детская библиотека» на Pinteres.


Немає коментарів:

Дописати коментар