вівторок, 5 квітня 2022 р.

 Дитячі  бібліотеки  області – 2021  Новоукраїнка  

Дитяча філія Новоукраїнської центральної бібліотеки

Втілення різного формату тематичних заходів щодо значущих подій держави і світу, найвідоміших особистостей, літературних ювілярів року, ліпшого засвоєння шкільної програми тощо сприяли широкому розкриттю фонду бібліотеки. Наприклад: калейдоскоп «Україна – мій сонячний дім»; вікторина «Символи нашої держави»; ігровий турнір «Щоб козацька слава повік не згасала» з бібліографічним оглядом «Почуємо славу, козацькую славу», книжковою виставкою «Хай живе козацький дух»; історичний хронограф «Набат скорботи – Голодомор»; День пам’яті «Вся земля війною палала»; відео-екскурсія «Майдан – історія нескорених»; конкурс «Мовний калейдоскоп»; дискусійна карусель «Право – обов’язок – відповідальність»; віртуальний урок «Обережно, дорога!»; година доброти та милосердя «Подивіться на нас, ми такі ж, як і ви»; інтерактивна вікторина «Загадки Флори»; екологічна акція «Не пали листя – збережи життя!». Учасники комплексного заходу патріотичний серпантин «Моя найкраща в світі сторона – чарівна неповторна Україна» знайомились із книгами виставки-панорами «Україна – єдина країна», дізналися багато нового з інформаційних повідомлень «Цікаве про рідну землю», читали вірші українських поетів «Я люблю тебе, земле, ти у мене єдина», виявили знання та кмітливість під час вікторини «Що ти знаєш про свою Батьківщину?». Бібліотечний фотоконкурс «Неосяжна моя Україна» мав популярність серед містян, а найкращі роботи юних користувачів відзначили грамотами та призами від Новоукраїнської міської ради, інші учасники отримали заохочувальні призи. Численні книжкові експозиції та інсталяції залучали відвідувачів до прочитання кращих літературних творів. Зокрема, це: «Книжковий експрес»; «Я читаю ці книги, коли мені сумно»; «Перший крок у світ книжок»; «Цікаві детективи саме для тебе!!!» з відео презентацією; «Літня фішка – модна книжка»; «Місто моє, для мене ти єдине…»; «Україна соборна – наша гордість і слава»; «Вересень до школи з книгою іде»; «У світі цікавих чисел»; «Збережемо наш скарб – рідну мову»; «Духовна велич Кобзаря»; «Великий Каменяр українського народу»; «Леся Українка – славна дочка України»; «Повернув нації наймення» до 155-річчя з дня народження М. Грушевського; «Палкий патріот України» до 150-річчя від дня народження М. Вороного; «Василь Стефаник – сила справжнього таланту»; «Два крила Леоніда Тендюка». Також привертали увагу дітей: свято «Прощавай, наша перша книжко!»; бюро літніх розваг «Веселися, грай, книжки читай!»; День поезії «Світ Миколи Вінграновського» з читанням віршів, прослуховуванням однієї з найвідоміших пісень «Чорнобривці», автором якої є поет; «Літературна галявина від Галини Малик»; літературні ігри-подорожі «Радість зустрічі з творами В. Чухліба» та «Чарівний світ природи в казках Григора Тютюнника»; відео-огляд книг серії «Дитячий детектив»; буктрейлер за книгою «Чарівник країни Оз».

Заходи корисного дозвілля та популяризація послуг бібліотеки викликали у читачів бажання продемонструвати свої здібності. Насампереред, цеВсеукраїнські конкурси – дитячого екомалюнка «Книга і діти, екологія і світ», дитячої творчості «Незалежна і єдина — моя Україна!», «Лідер читання», літературному «Творчі канікули», де діти проявляли свою активність. Відвідувачі бібліотеки були у захваті від виставок дитячої бібліотекарки С. Токарь, які постійно прикрашають найрізноманітніші книжкові виставки, зони та куточки закладу. Зокрема, це: експозиція «Друге життя побутових відходів», де майстриня ділилася секретами виготовлення речей із вторинної сировини. Виставку організовували на підтримку проєкту «Новоукраїнці! Натиснемо на сміття!», який подавався на місцевий конкурс «Наша громада». Інша робота, квіткова інсталяція «Читай! Мрій! Твори! Яскраво!» – своєрідне пояснення, що бібліотека сьогодні – не лише місце для читання книг, а ще й майданчик для естетичної насолоди та наслідування. Багато відвідувачів обирали інсталяцію, як фотозону. Також авторка робіт майстерно працює у техніці «витинанка», що найшло відображення в онлайн-виставці «Моє захоплення», з якої можна було дізнатися про історію цього виду мистецтва та взяти участь в авторському майстер-класі. З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек, святкова акція «Я – бібліотекар», дозволила усім охочим читачам, на певний час, стати бібліотекарем, дізнатися про «секрети» професії, отримати «Посвідчення бібліотекаря» та зробити селфі на згадку. Першокласники місцевого ліцею «Лідер» отримали «Посвідчення читача» на урочистостях «Посвята у читачі бібліотеки», під час якого здійснили мандрівку до неосяжного «Книжкового королівства», знайомились з правилами та універсальним фондом закладу. Діти мали змогу побувати на святі «Прийшов Миколай – двері відчиняй» не лише офлайн, а й віртуально. Задля цього фахівці створили відеоспогад про свято Миколая з фрагментами відео та фотографій яскравого дійства, опублікованого на бібліотечній сторінці фейсбук та ютуб каналі  https://fb.watch/a1Cs9HENja/. Завдяки віртуальній мандрівці «Подорожуємо рідною Україною» користувачі могли знайти перелік книг про Україну, відвідати найцікавіші куточки країни та дізнатися про найкращі її місця для відпочинку влітку, ознайомитися з чарівними місцинами рідного степового краю та послухати українські пісні. Захід розроблено бібліотекарями у програмі Genially. Онлайн-бесіди «Коли ти вдома сам...» та «Правила чемної дитини» нагадали юним відвідувачам про правила безпечної поведінки під час канікул. Приємні емоції у читачів викликали інтерактивна гра-вікторина «День Матері», створена на платформі Kahoot та відеопривітання із Всесвітнім днем дитини.

Заняття з комп’ютерної грамотності проводились з метою навчити дітей уникати основних небезпек в інтернет-просторі: ділова гра «Спілкування в соціальних мережах»; рольова гра «Культура спілкування мобільним зв’язком»; подорож веб-сайтами «Пізнаю світ через Інтернет»; бібліотечно-бібліографічне заняття «Науково-пізнавальна література»; бібліоекспрес до бібліотеки; журнальний калейдоскоп; бібліокараван періодичних видань «Читаємо всі!» та інші.

Для підвищення фахового рівня бібліотекарі закладу були учасниками різних заходів, як-то: дистанційна панельна дискусія «Зміна ролі та пріоритетів діяльності бібліотек для дітей у сучасних умовах»; обласний вебінар на базі Кіровоградської ОБД ім. Т.Г.Шевченка «Будуємо бібліотеку майбутнього»; практикуми «Організація роботи бібліотеки влітку», «Планування роботи бібліотеки: інформуємо, радимо, пропонуємо», «Систематичний каталог за УДК: ведення, поповнення, редагування»; обстеження роботи сільських бібліотек з наданням відповідних консультацій і рекомендацій; ради при директорі «Здійснення якісної передплати періодичних видань на 2022 рік для бібліотек громади», «Актуальні питання планування бібліотек на 2022 рік».


  

Немає коментарів:

Дописати коментар