пʼятниця, 8 квітня 2022 р.

 Дитячі  бібліотеки  області – 2021  Олександрівка

КЗ  «Олександрівська  бібліотека  для  дітей» 

Робота закладу спрямовувалася на активне використання фондів та залучення до читання широкого кола відвідувачів. Задля цього підтримувались партнерські взаємовідносини не лише зі школами, дитячими садочками, а й з краєзнавчим музеєм, музичною школою, центром дитячої та юнацької творчості, центром культури та дозвілля, громадськими організаціями. Заняття бібліотечних об’єднань – народознавча вітальня «Родина», центр дитячої ерудиції «Еврика» та клуб «Плюшева няня» допомагали їх учасникам розвивати інтерес до книги та творчі здібності. Також активно використовувались бібліотечні веб-сайт, блог та сторінки у соціальних мережах. Наприклад, відвідуваність сайту склала 960, найбільш запитуваними розділами були «Новини бібліотеки», «Конкурси і проєкти», «Скарбничка методиста», у мережі фейсбук викладено близько 500-т цікавих інформацій.  

Гарно зарекомендували себе: книжкові виставки «Сила козацька жива», «Загиблим героям-захисникам присвячується…»; година історичної пам’яті «Крути – смолоскип у майбутнє»; урок-реквієм «Не вмре пам’ять про Бабин Яр»; патріотичний урок «Війна у пам’яті, а перемога в серці» про юних героїв-земляків із села Підлісного у часи Другої світової війни та героїв АТО сьогодення; флешмоб «Ми пам’ятаємо»; майстер-класи «Наших оберегів кольори» з виготовлення мішечка-травника «Захисник» у народознавчій вітальні «Родина», «Сонях-соняшник-жовтогарячий промінець» та державних символів країни; правова панорама «Конституція України із глибини віків до сьогодення»; літературно-музична композиція «Сила українського слова», проведений спільно з КЗ «Центр культури та дозвілля» Олександрівської селищної ради; мовознавчий турнір «Рідна мова моя, поетична і пісенна»; літературний квест «Що ми знаємо про Лесю Українку?»; літературне дежавю «Таємниці магічної школи» за книгою Дж. Роуллінг «Гаррі Потер»; посвячення в читачі «Книжкова країна» у форматі театралізованого дійства; програма «Супер Літо – 2021»; День доброго настрою «Смаколики для нашої радості»; шоколад-шоу «Цікава книжка й шоколад – це енергії заряд»; святкове шоу «Затамуйте, друзі, подих, Миколай сьогодні ходить».

Бібліотечні заходи, що запам’ятались читачам. Виставка літературних новинок «Агенція книжкових мандрів», яка знайомила не тільки з книгами авторів різних країн, а й надала зорову інформацію – з якої країни той чи інший письменник, які характерні відмінності країн тощо. Щиру зацікавленість у відвідувачів викликала заочна зустріч з військовим журналістом-земляком А. Гаєм «Афганістан. Мій біль, моя пекуча пам'ять». Діти дізнались про його життєві дороги «гарячими точками планети», познайомились зі статтями військового віснику 72-ї механізованої бригади «Знамено перемоги», що видавався у зоні АТО, редактором якого він був та переглянули фото. До 25-річчя Конституції України відбулись правовий орієнтир «Мої права в моїй державі», гра правового годинника «Числа – загадка», вікторина  «Чи знаю я свої права?». Насиченістю вирізнявся День прав дитини «Я – особистість, я – повноправний член суспільства!», де в ігровій формі читачі захищали свої права, розповідали про свої обов’язки, брали участь у грі «Мої закони», переглянули слайд-презентацію «Конституція України» та відеофільм «Конституція Пилипа Орлика», подорожували книжковою виставкою «Конституція України – могутній акорд держави і нації». До 30-річчя Незалежності України, бібліотекарі, через оголошення та соціальні мережі, закликали юних олександрівців долучитися до дня народження країни з особистим подарунком. Так народилась виставка творчості дітей «Незалежна і єдина – моя Україна», на якій було представлено близько 50-ти робіт. Під час святкової розважально-ігрової програми «Сяйте усмішки, сонцем зігріті! Миру і щастя – всім дітям на світі» на дітей чекали ігри, конкурси, майстер-клас «Яскраве літечко», а також нагородження учасників Всеукраїнського конкурсу дитячого екомалюнка «Книга і діти, екологія і світ» та Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Незалежна і єдина — моя Україна!».Немає коментарів:

Дописати коментар