четвер, 24 серпня 2023 р.

 Війна через призму

сучасної літератури

Матеріали рубрики

«Війна через призму сучасної літератури»,

на нашу думку,

варті читання та використання в роботі

із застосуванням різних форматів і форм заходів,

бо то цікаві роздуми про важливе

для нашого майбутнього.

«А наше майбутнє щодня стає минулим», –

як сказала Ліна Костенко.


Найкращі книги від Старого Лева –

найкращого видавництва 2023 року у Європі

 

Премія –– Bologna Prize for the Best Children’s Publishers of the Year 2023


    Майкл Семпсон та Олена Харченкоавтори книжки «Розповідь про Україну. Гімн слави та свободи» «The Story of Ukraine. An Anthem of Glory and Freedom». Це – книжка-білінгва, тобто двомовна. Створена американським видавництвом Brown Books Publishing Group, але в Україні вона вийшла швидше, ніж у США.

Читання цього видання – чудовий спосіб ознайомити маленьких читачів з історією України та поглибити їхнє знайомство з двома мовами – українською та англійською. Зокрема, маленькі читачі дізнаються, де бере витоки українська культура, які видатні особистості прославили Україну на весь світ, чому українці пишаються своєю країною і як виборювали її незалежність, як і досі хоробрим українським воїнам доводиться боронити свою Батьківщину від зазіхань ворогів, а також про найвизначніші події в історії нашої Вітчизни.


 


       Олена Харченкоавторка близько 20 книг для дітей, в т. ч. й хрестоматій, навчальних посібників для школи і вихователів. Народилася в м. Харків. За освітою – філолог. Більше 25 років працювала на посаді старшого викладача Бердянського державного педагогічного університету на кафедрі мовознавства та слов’янської філології. Багато часу приділяє своїм захопленням – лялькам-мотанкам, витинанкам, вишивкам, петриківському розпису та веденню гуртків і студій. В одному з інтерв’ю (посилання – наприкінці посту) пані Олена розповіла, що у її родині завжди панував культ рукоділля та декоративно-ужиткового мистецтва – і бабуся і мама займались рукоділлям. Бабуся Марія була знаною у Харкові білошвачкою, і під час війн та голодоморів приладдя для рукоділля, якого було багато у домі, рятувало сім’ю від голоду – ходила до найближчих сіл і обмінювала свої «скарби» на продукти харчування. Тому твори народного мистецтва завжди викликали у пані Олени бурю емоцій і почуттів. На її думку, для збереження народного мистецтва, потрібно робити все, щоб воно жило і розвивалось в нових сучасних умовах. У результаті, в 2015 році, з’явилась книга, навчально-методичний посібник «Мистецтво петриківського розпису» помічником і співавтором якої, стала її донька Наталя, яка в той час навчалась на факультеті дизайну та індустрії моди КНУКіМ.

     Доктор Майкл Семпсон створив першу дитячу книжку у 1992 році. Пізніше написав 21 книгу разом зі своїм найкращим другом і наставником Б. Мартіном молодшим. Став відомим завдяки легким для читання дитячим книгам із ритмічною та повторюваною мовою. Також він автор багатьох академічних публікацій. Понад 25 років М. Семпсон – викладач в університетах США та Європи як стипендіат програми Фулбрайта, декан у педагогічних школах та університеті, лауреат багатьох нагород.


      Краще сприйняти й зрозуміти текст книги допомагають чудові малюнки Поліни Дорошенко, які роблять читання ще більш захопливим та цікавим. Поліна молода київська художниця та ілюстраторка. Закінчила Національну академію образотворчого мистецтва й архітектури. У роботі поєднує різні техніки, найчастіше використовує для малюнків акрил, ручку, декупаж та італійський олівець. Займається дизайном листівок, пакувального паперу, має досвід роботи у дизайн-студії Red Wooden Flag, українському видавництві ілюстрованої художньої та фентезі літератури Nebo Booklab Publishing. Проілюструвала «Лісову пісню» Лесі Українки для видавництва «Основи». Це видання увійшло до переліку кращих книжок світу одного з найпрестижніших міжнародних каталогів «The White Ravens». Поліна Дорошенко постійна учасниця різних проєктів, лауреатка міжнародних виставок і фестивалів.

Детальніше:

https://vesti.ua/uk/kultura-uk/ukrayina-vigrala-dityachij-knizhkovij-oskar-top-5-knig-vid-peremozhtsya

https://book-ye.com.ua/catalog/dytyacha-proza/zaliznytseyu-dodomu/

https://petrykivka.dp.ua/olena-harchenko/

https://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Sampson

https://www.youtube.com/watch?v=yfCUX237pOA (М. Семпсон про себе, професію письменника. А також читає власну книжку)

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D1%96%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE

https://www.barabooka.com.ua/polina-doroshenko/

Немає коментарів:

Дописати коментар